Snowden megszívatott egy repülőnyi riportert
Orosz sajtóértesülések szerint Edward Snowden volt amerikai titkosszolgálati alkalmazott nincs az Aeroflot légitársaság hétfőn Havannába elindult járatának fedélzetén, amelyre a helyfoglalása szólt.
Orosz sajtóértesülések szerint Edward Snowden volt amerikai titkosszolgálati alkalmazott nincs az Aeroflot légitársaság hétfőn Havannába elindult járatának fedélzetén, amelyre a helyfoglalása szólt.
Edward Snowden elengedésével Hongkong hatástalanította azt az időzített bombát, amely veszélyeztethette az amerikai-kínai kapcsolatokat, ám Washingtonban a döntést nem vették jó néven – derült ki a hongkongi South China Morning Post című lap hétfői összeállításából.
Washington együttműködést vár Moszkvától, és arra kéri, "vizsgáljon meg minden rendelkezésére álló lehetőséget", hogy kiadja Edward Snowdent, a titkos amerikai adatgyűjtés kiszivárogtatóját. Ricardo Patino ecuadori külügyminiszter közben hétfőn megerősítette, hogy országában kért menedékjogot Snowden, s leszögezte, hogy a kérelmet alaposan és felelősséggel megfontolják.
Az Egyesült Államok vasárnap arra hívta fel a nyugati félteke azon államait, amelyeken Edward Snowden átutazhat, vagy amelyekben menedéket kérhet, hogy a körözött kiszivárogtatót csak hazatérni engedjék.
Az Egyesült Államok bevonta Edward Snowden útlevelét - jelentette vasárnap a Reuters hírügynökség amerikai hivatalos forrásra hivatkozva.
Nem fogják feltartóztatni az orosz határon Edward Snowdent, aki hongkongi sajtójelentés szerint Moszkvába távozott - közölték vasárnap a moszkvai Seremetyevo nemzetközi repülőtér rendőrségén.
Edward Snowden, az amerikai CIA és a Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) volt alkalmazottja, a titkos adatgyűjtés kiszivárogtatója vasárnap helyi idő szerint délelőtt 10 óra 55 perckor menetrendszerinti légi járattal Moszkvába távozott - erősítette meg hongkongi South China Morning Post című napilap online kiadása.
Továbbgyűrűzik a Snowden-féle kiszivárogtatási ügy. A törvény által szigorú titoktartásra kötelezett Google álláspontja szerint a cégnek az alkotmány első kiegészítése értelmében joga van ahhoz, hogy közölje: a szövetségi szervek hány alkalommal kérték tőle a felhasználói adatok felfedését.
Meghallgatták a kongresszusban a Snowden-ügyben az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség igazgatóját. Az igazgató úgy érvelt a titkos adatgyűjtésről szóló kiszivárogtatás ellen, hogy újabb tervezett terrorcselekményt említett, amelyet a kémkedéssel sikerült megelőzni. A hírszerző szolgálatok hamarosan nyilvánosságra hozzák a mintegy 50 meghiúsított terrorcselekmény részleteit, valamint azt is, hogy ezek közül pontosan hányat sikerült Európában megakadályozni.
Az amerikai elnök védelmébe vette az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) kémprogramjait a PBS amerikai tv-csatornának adott, helyi idő szerint hétfőn sugárzott interjúban.
Az amerikai hírszerzési dokumentumokat kiszivárogtató Edward Snowdent hősnek nevezte, az amerikai vezetést pedig a kiszivárogtató kezelése miatt bírálta Oliver Stone filmrendező, aki a héten zajló Sanghaji Nemzetközi Filmfesztiválon vesz részt a kelet-kínai metropoliszban.
Nem adott át Kínának titkosított amerikai hírszerzési dokumentumokat az az egykori amerikai CIA-alkalmazott, aki az utóbbi hetekben információkat szivárogtatott ki a The Guardiannek és a The Washington Postnak az amerikai és a brit kormány titkos adatgyűjtési tevékenységéről - ezt maga a kiszivárogtató közölte hétfőn.
Az Egyesült Államok évek óta kémkedik Kína ellen "földön, tengeren, levegőben és a kibertérben" - állította honlapján a Kínai Központi Televízió (CCTV) a hétvégén; a Global Times című napilap hétfői cikke szerint pedig "arcvesztéssel" járó hiba lenne Edward Snowden Hongkongban bujkáló kiszivárogtató kiadatása az Egyesült Államoknak.
A brit kormány kommunikációs figyelőszolgálata (GCHQ) a húsz vezető, fejlett és felzárkózó gazdasági hatalom (G20) két magas szintű londoni értekezletén is lehallgatta a résztvevők elektronikus és telefonos adatforgalmát – írja a The Guardian hétfői száma.
Huszonhét civil szervezet felhívására tüntettek szombaton Hongkongban, azt kérve az amerikai kormánytól, hogy állítsa le világ ártatlan polgárai, köztük a hongkongiak internetes és telefonos kommunikációjának megfigyelését - jelentette a helyi online média.
Pekingnek magyarázatot kell kérnie Washingtontól azokra az Edward Snowden által hangoztatott állításokra, miszerint az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) PRISM kódnevű programjával évek óta megfigyelés alatt tart szárazföldi kínai és hongkongi számítógépszervereket - írta a Global Times című kínai napilap pénteki számában.
A Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) nyomozást indított Edward Snowden, az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) és a Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) volt alkalmazottja, az egyesült államokbeli titkos adatgyűjtés kiszivárogtatója ügyében.
Hongkong törvényhozói közül többen jelezték, hogy szívesen meghallgatnák az amerikai PRISM program részleteit is kiszivárogtató Edward Snowdent.
Nem vagyok sem áruló, sem hős. Amerikai vagyok - mondta a South China Morning Post című lapnak adott exkluzív interjújában egy titkos hongkongi helyszínen szerdán Edward Snowden, az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) és a Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) volt alkalmazottja, az egyesült államokbeli titkos adatgyűjtés kiszivárogtatója.